Wycieczka do Bałtowa - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Bałtowa

Galerie > Galeria32

27.05.2014 grupa uczniów a klasy III gimnazjum i ii klasy b technikum wraz z opiekunami – mgr Moniką Bielecką i mgr Bożeną Ciesielską pojechała na 1 dniową wycieczkę do Bałtowa (woj. świętokrzyskie).
Na miejscu w dużym kompleksie Juraparku zwiedzili 3 sektory: ścieżkę dydaktyczną „Jurajski park”, Zwierzyniec i Oceanarium w formie kina 3D.
Na ścieżce prowadzącej przez park obejrzeli mnóstwo modeli dinozaurów o innych prehistorycznych stworzeń.
Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich Zwierzyniec dolny i górny. Jest to obszar 50-hektarwy – ostoja dzikiej zwierzyny. Są tutaj m.in. żubry, jelenie, daniele, muflony, bydło szkockie, bydło afrykańskie zebu, alpaki, lamy, koniki, osły. Ten obszar zwiedza się podróżując schoolbusem, który zapewnia bezpieczeństwo.
Zwierzyniec dolny pełen jest atrakcyjnych mniejszych zwierząt: kozy, szopy pracze i przeróżne ptactwo.
Po zjedzeniu smacznego obiadu młodzież obejrzała Prehistoryczne Oceanarium. Tutaj przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i ryb.
Nieopodal kompleksu Juraparku znajduje się ciekawy obiekt architektoniczny – Dom na dachu (do góry nogami), który również wzbudził wielkie zainteresowanie naszej młodzieży.
W drodze powrotnej w miejscowości Ujazdów zwiedzili ruiny zamku rodu Ossolińskich „Krzyżtopór”. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki był w rzeszowskim MC Donaldzie.
Nieco zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wrócili do internatu Ośrodka snując plany przyszłej wycieczki.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego