Menu główne:
ROK 2013
Sprawozdanie z funkcjonowania Funduszu "Surdopedagodzy swoim uczniom"
Ogólna kwota zebrana w 2013 roku (4136 zł), łącznie ze środkami pozostałymi z 2012 roku (2033,25zł) wyniosła:
6169,25 złotych.
Przekazano wychowankom: 3 955,00 złotych
Stan środków na dzień 31.12.2013 r. wynosił : 2 214,25 złotych
Wykaz uczniów, którzy skorzystali ze środków Funduszu w 2013 r.:
Gergont Krzysztof, Kozioł Jakub, Senczyszyn Paulina, Gotfryd Sebastian, Lenik Małgorzata, Szymula Damian, Tryczyński Kamil, Kruczek Tomasz, Kalinowska Karolina, Ryznar Natalia, Gąsiewski Jan, Barski Paweł, Kaniowski Mateusz.
Dofinansowane przedsięwzięcia:
Wycieczki do Warszawy, Zakopanego, Rzeszowa, Nowej Dęby, udział uczniów Gimnazjum w lekcji muzealnej, zakup upominków na zakończenie roku szkolnego 2012/2013.
W roku szkolnym 2008/2009 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu pracownicy pedagogiczni powołali Fundusz „Surdopedagodzy swoim uczniom”. Jest on formą pomocy materialnej uczniom wszystkich szkół Ośrodka będących w trudnej sytuacji życiowej, a jednocześnie wywiązujących się z obowiązków szkolnych oraz zaangażowanych w działalność społeczną na rzecz Ośrodka. Fundatorem pomocy są pedagodzy zatrudnieni w Ośrodku, deklarujący miesięczną składkę celową w dowolnej wysokości. Fundusze są rozdysponowywane w zależności od zgromadzonych środków i potrzeb, w formie pomocy finansowej jednorazowej lub systematycznej. Pomoc przyznaje Kapituła w trzyosobowym składzie ustalanym na początku każdego roku szkolnego przez Radę Pedagogiczną Ośrodka. Wnioski o przyznanie pomocy mogą składać wszyscy pedagodzy zatrudnieni w Ośrodku, w dowolnym terminie, po rozpoznaniu sytuacji ucznia. Wnioski są rozpatrywane i realizowane na bieżąco. Decyzją Kapituły udzielanie systematycznej pomocy finansowej może być zaprzestane, w przypadku rażącego naruszenia przez ucznia obowiązujących go regulaminów.
W skład kapituły Funduszu wchodzą:
mgr Elżbieta Sobolak
mgr Jadwiga Południak
mgr Julitta Tymczyszyn
Regulamin Funduszu "Surdopedagodzy swoim uczniom"
w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2
im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu
1. Fundusz "Surdopedagodzy swoim uczniom" jest formą pomocy materialnej uczniom wszystkich szkół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu, będących w trudnej sytuacji życiowej, a jednocześnie wywiązujących się z obowiązków szkolnych oraz zaangażowanych w działalność społeczną na rzecz Ośrodka.
2. Ze zgromadzonych środków dofinansowane mogą być również wszelkie prowadzone na rzecz wychowanków Ośrodka działania typu: wycieczki, konkursy, zawody sportowe, uroczystości, imprezy okolicznościowe, materiały dydaktyczne oraz inne.
3. Fundatorem pomocy są pedagodzy zatrudnieni w Ośrodku, deklarujący miesięczną składkę celową w dowolnej wysokości.
4. Fundusze są rozdysponowywane w zależności od zgromadzonych środków i potrzeb, w formie pomocy finansowej jednorazowej lub systematycznej.
5. Pomoc przyznaje Kapituła w trzyosobowym składzie ustalanym na początku każdego roku szkolnego przez Radę Pedagogiczną Ośrodka.
6. Wnioski o przyznanie pomocy mogą składać wszyscy pedagodzy zatrudnieni w Ośrodku, w dowolnym terminie, po rozpoznaniu sytuacji ucznia. Wnioski są rozpatrywane i realizowane na bieżąco.
7. Przyznana pomoc jest przekazywana bezpośrednio uczniowi lub pracownikowi pedagogicznemu odpowiedzialnemu za realizacje konkretnego działania; odbiór środków jest potwierdzany stosownym podpisem.
8. Kapituła o przyznanej pomocy informuje rodziców/ prawnych opiekunów nieletniego ucznia.
9. Okresowo o przyznanej pomocy Kapituła informuje Radę Pedagogiczną oraz przedstawia roczne sprawozdanie finansowe.
10. Wszystkie decyzje podejmują członkowie Kapituły w pełnym składzie, zwykłą większością głosów.
11. Sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzyga Kapituła w porozumieniu z Radą Pedagogiczną Ośrodka.
12. Zmian w niniejszym Regulaminie może dokonać Rada Pedagogiczna, zwykłą większością głosów.
13. Decyzją Kapituły udzielanie systematycznej pomocy finansowej może być zaprzestane, w przypadku rażącego naruszenia przez ucznia obowiązujących go regulaminów, na wniosek każdego pedagoga zatrudnionego w Ośrodku.
Wnioski są rozpatrywane i wdrażane na bieżąco.
Dyrektor Ośrodka
Przemyśl, 23.02.2009 r. mgr Zbigniew Berestecki