Wycieczka do Poznania - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Poznania

Galerie > Galerie2

W dniach 6-12 listopada 2007 r. odbyła się wycieczka do Poznania i Wielkopolski zorganizowana przez UKSN „Niedźwiadek” w ramach projektu „Poznaję swój kraj – program turystyczno-krajoznawczo- rekreacyjny”, a dofinansowana z Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 r. „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”, przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz UKSN „Niedźwiadek”.
Wycieczkę zaplanowano przy okazji wyjazdu sportowców z klubu „Niedźwiadek” na Mistrzostwa PFSN w Tenisie Stołowym, które w tym roku odbyły się w Poznaniu 10 listopada 2007 r.
W wycieczce wzięła udział 13- osobowa ekipa zawodników sekcji tenisa stołowego UKSN „Niedźwiadek” pod opieką Pań Kasi i Izy.
Wycieczka miała bardzo bogaty program, który został zrealizowany w całości dzięki temu, że kierowca ośrodkowego busa pan Zbyszek dokładnie rozpracował kolejne etapy trasy i zawsze udawało mu się zdążyć na czas.
Wyruszyliśmy z ośrodka 6 listopada o godz. 7 rano i po drodze obejrzeliśmy Jaskinię „Raj”w Chęcinach oraz najstarszy , blisko tysiącletni Dąb „Bartek” w Zagnańsku. Wieczorem przyjechaliśmy do Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących w Kaliszu.
Rano po śniadaniu 7 listopada wyjechaliśmy z Kalisza i zwiedzaliśmy kolejno: Pałac
w Rogalinie z pięknym parkiem, zamek w Kórniku, Katedrę Gnieźnieńską ze słynnymi drzwiami oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Wieczorem na kolację dotarliśmy do schroniska młodzieżowego „Przystań Biskupińska”
w Biskupinie.
Nazajutrz, 8 listopada po śniadaniu, zwiedzaliśmy rezerwat archeologiczny, obejrzeliśmy zrekonstruowaną osadę naszych przodków sprzed 2500 lat , muzeum oraz wzięliśmy udział
w lekcji muzealnej i lepiliśmy garnki z gliny w ten sam sposób, w jaki to robiono
w Biskupinie przed wiekami.
Po obiedzie zwiedzaliśmy Park Dinozaurów „Zaurolandia” i wspaniale bawiliśmy się na placu zabaw w Rogowie. Odwiedziliśmy też miasteczko Żnin z ładną starówką i wieżą zegarową.
9 listopada w piątek rano wyruszyliśmy do Poznania. Po drodze obejrzeliśmy Skansen miniatur zabytków Wielkopolski w Pobiedziskach. Na obiad stawiliśmy się w Ośrodku dla Niesłyszących w Poznaniu. Po południu zwiedzaliśmy poznańskie Stare Miasto z ratuszem
i urokliwym rynkiem, widzieliśmy Zamek Królewski i  Bibliotekę Raczyńskich. Uczestniczyliśmy też w pokazie tworzenia się i rozwoju miasta Poznania, przedstawionego na Makiecie starego Poznania.
W sobotę10 listopada nasi sportowcy wzięli udział w Mistrzostwach PFSN w Tenisie Stołowym, które odbyły się w sali gimnastycznej jednej ze szkół Poznania.
W niedzielę 11 listopada w dniu Święta Niepodległości zwiedzaliśmy Nowe Zoo w Poznaniu, widzieliśmy tory regat kajakowych i wioślarskich na poznańskiej Malcie oraz całoroczny stok narciarski. Po południu wzięliśmy udział w obchodach Imienin ulicy Święty Marcin, które corocznie odbywają się w Poznaniu. Widzieliśmy paradę uliczną i jedliśmy pyszne rogale marcińskie. Obejrzeliśmy tez gmachy Zamku Cesarskiego i Opery poznańskiej oraz pomnik Starego Marycha.
Wieczorem przyjechaliśmy do Ośrodka w Kaliszu, skąd nazajutrz rano wyruszyliśmy
w powrotną drogę do Przemyśla.
Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego