Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym Poznań - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym Poznań

W dniach 26-27.04.2014 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie  Stołowym  Niesłyszących  Juniorów i Seniorów. Spośród trzynastu zespołów z całej Polski  i reprezentantów kadry Polski niesłyszących, spektakularny sukces odnieśli tenisiści stołowi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Przemyślu, trenujący na co dzień Uczniowskim Klubie Sportowym Niesłyszących „Niedźwiadek” przez pana mgr Bogdana Czekańskiego. Tytuł mistrza Polski  Niesłyszących w singlu dziewcząt do lat 16 zdobyła Sylwia Hajduk, a trzecie miejsce zdobyła Karolina Kalinowska. Dziewczęta wygrały również rywalizację deblową zdobywając drugi tytuł mistrzowski  oraz drugie i trzecie miejsce w parach mieszanych. W kategorii junior młodszy chłopców do lat 16, srebrny medal w singlu i mikście, a brązowy w deblu zdobył Mirosław Raba. Srebrny medal dołożył jeszcze Krzysztof Szałyga i dwa brązowe Patryk Skowroński w grach deblowych i mikście. W kategorii do lat 19 /junior starszy/ bracia Damian i Dawid Szymulowie stanęli na najniższym stopniu podium w grach singlowych, a w grach deblowych zajęli drugie miejsce przegrywając jedynie z zawodnikami kadry Polski. W sumie łupem młodych  tenisistów z Przemyśla padło 17 medali, 3 złote 6 srebrnych i 8 brązowych, co w klasyfikacji medalowej dało im I miejsce.