Opłatek w Ośrodku - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Opłatek w Ośrodku

Galerie > Galerie3

Wieczór 10 stycznia 2008 r w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  Nr 2 był wyjątkowy. Tego  popołudnia odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników Ośrodka – emerytów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Kilkadziesiąt osób związanych od lat z naszą placówką, serdecznie witanych przez dyrektora Zbigniewa Beresteckiego, spotkało się w wyjątkowej scenerii i przy pięknie nakrytych stołach w świetlicy internatu.
Poruszająca część artystyczna przedstawiona przez zaprzyjaźnioną młodzież z Gimnazjum Nr 2 i chwytająca za serce inscenizacja najmłodszych wychowanków Ośrodka – rozpoczęły uroczystość. Choć niektórym uczestnikom bezlitosny Czas posrebrzył skronie, dodał zmarszczek i nie skąpił przykrych życiowych doświadczeń – tego wieczora dominowała radość. Przy akompaniamencie instrumentów i śpiewie kolęd popłynęły wzruszające wspomnienia o uczniach, nieobecnych kolegach, nieżyjących dyrektorach. Pamięć o nich mieszała się z żartami i anegdotami związanymi z dawną pracą i historią Ośrodka.
Jednym z najczęstszych życzeń wymawianych podczas dzielenia się opłatkiem było to, aby takie spotkania stały się tradycją.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego