Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wejherowo - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wejherowo

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących
w Tenisie Stołowym do 17 lat i 22 lat

W dniach 28 - 30. 11. 2008 r. odbyły się w Wejherowie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym do 17 i 22 lat organizowane przez Polską Federację Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz MKSN "Olimp" w Wejherowie. Nasz klub wystawił 8 - osobową reprezentację chłopców, którzy startowali w obu grupach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych.
 Na zawody wybraliśmy się już w czwartek, gdyż musieliśmy przenocować w Ośrodku w Bydgoszczy. Po drodze do Wejherowa zajechaliśmy do Łeby. Spacerując po plaży podziwialiśmy piękny zameczek położony nad samym morzem, a jeszcze wcześniej udało się nam zwiedzić dziedziniec starego zamku krzyżackiego w Bytowie.
Wieczorem w Wejherowie, podczas odprawy, odbyły się losowania gier. Jak się okazało nie dla wszystkich szczęśliwe. Nasz najmłodszy zawodnik, 13 letni Robert Ekiert, już w pierwszej grze trafił na najsilniejszego przeciwnika, jak się później okazało zwycięzcę w grupie młodszej. Ale inni mieli więcej szczęścia i wygrywając swoje mecze awansowali do dalszych gier. Największy sukces w grze pojedynczej odniósł Arkadiusz Szałyga, zdobywca brązowego medalu w grupie młodszej, w tej samej kategorii Kamil Golec był na najbardziej nielubianym przez sportowców IV miejscu. Złoto i srebro zdobyli młodzi sportowcy z Lublina. Potem były gry drużynowe i nasi chłopcy wzięli rewanż za przegrane single pokonując parę z Lublina w finale debla 3:1 i zdobywając tytuł mistrza Polski w grach podwójnych do lat 17.
W grupie starszej do 22 lat para Janusz Pikuła i Paweł Panek w walce o brązowy medal pokonała debel z Olecka 3:0, a Janusz Pikuła w grach pojedynczych zajął punktowane IV miejsce. W grach podwójnych I miejsce zajęła drużyna z Poznania, a drugie debel gospodarzy.  Pozostali uczestnicy mistrzostw to: Sławomir Szałyga, Sławomir Kozioł i Łukasz Ziemba, którzy zajęli miejsca w środku tabeli. W mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn z klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Lublinie. W każdej kategorii do rywalizacji przystąpiło po  25 zawodników. W punktacji drużynowej uplasowaliśmy się na bardo dobrym V miejscu.
W drodze powrotnej do Przemyśla pojechaliśmy do Sopotu i pospacerowaliśmy po najsłynniejszym i najdłuższym molo w Polsce. Po noclegu w Bydgoszczy zmęczeni, ale szczęśliwi z odniesionych sukcesów sportowych i udanej wycieczki dojechaliśmy do naszego Ośrodka.