Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn w grupie A. - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn w grupie A.

Galerie > Galerie9

W dniach 27 -29 marca 2009 r. odbyły się w Rybniku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn w grupie A.
W zawodach, których stawką był awans do finału mistrzostw Polski brały udział drużyny z  Radomia, Poznania, Kielc, Rybnika - gospodarza zawodów i młoda drużyna z naszego klubu UKSN "Niedźwiadek" Przemyśl. W ostatniej chwili wycofał się zespół "Odry" Racibórz. W konfrontacji z doświadczonymi drużynami wypadliśmy nieźle, zajmując III miejsce, wprawdzie nie zdobywając awansu do finału (wywalczyła go drużyna z Radomia), ale zdobywając cenne doświadczenie, tak ważne szczególnie dla młodych zawodników - w naszej ekipie był uczeń z gimnazjum i radził sobie całkiem dobrze.
Faworytami eliminacji były zespoły "Radomig" Radom i gospodarzy, czyli "Śląskiego" KSN Rybnik. Wszystkie mecze tych klubów z pozostałymi kończyły się wynikami po 3:0, a mecz na wagę awansu pomiędzy  Rybnikiem a Radomiem był najbardziej emocjonujący i stał na najwyższym poziomie. Awans wywalczył "Radomig" pokonując "Śląski" w trzech setach. Drużyna Uczniowskiego KSN "Niedźwiadek" Przemyśl zajęła w turnieju III miejsce, pewnie pokonując kluby z Kielc i Poznania 3:0. Wszyscy zawodnicy z Przemyśla byli dużo, dużo młodsi i zdecydowanie niżsi od swoich rywali, stąd ich III miejsce w eliminacjach jest wynikiem bardzo dobrym - taką opinię o naszym występie wypowiedział prezes "Śląskiego" p. Aleksander Kubin.
Zawody obserwował trener kadry PFSN w siatkówce p. Jerzy Skibniewski

WYNIKI:
SURDUS Kielce - ŚLĄSKI Rybnik 0:3
TON Poznań - NIEDŹWIADEK Przemyśl 0:3
ŚLĄSKI Rybnik - TON Poznań 3:0
RADOMIG Radom - SURDUS Kielce 3:0
TON Poznań - RADOMIG Radom 0:3
NIEDŹWIADEK Przemyśl - ŚLĄSKI Rybnik 0:3
RADOMIG Radom - NIEDŹWIADEK Przemyśl 3:0
SURDUS Kielce - TON Poznań 2:3
NIEDŹWIADEK Przemyśl - SURDUS Kielce 3:0
ŚLĄSKI Rybnik - RADOMIG Radom 0:3
 
Tabela końcowa grupy A:

lain
 

Najlepszy atakujący        - Artur Langos (Śląski Rybnik)
Najlepszy libero              - Karol Wanot (Śląski Rybnik)
Najlepszy rozgrywający   - Paweł Legutko (Radomig Radom)

Organizatorzy zawodów przygotowali dla nas atrakcyjną niespodziankę. Po pierwszym dniu zawodów mogliśmy pooglądać mecz II-ligowych drużyn TS Volley Rybnik i AKS Resovia II Rzeszów. Nasi młodzi zawodnicy mieli po raz pierwszy możliwość zobaczyć cały siatkarski spektakl na wysokim poziomie od momentu rozgrzewki poprzez cały ceremoniał powitalny i w końcu emocjonujący mecz, w którym wynik nie był pewny do ostatniego gwizdka, a czwarty set zakończył się wynikiem 39:37 dla Resovii. Dało to im możliwość rozegrania tie-break`a. Nasi sportowcy, którzy od początku kibicowali Resovii, czym narazili się trochę kibicom gospodarzy, entuzjastycznie cieszyli się z ostatecznego pokonania gospodarzy 3:2. Drużyna gości została na ten mecz wzmocniona dwoma zawodnikami pierwszego zespołu Asseco Resovii, grającego w PlusLidze i walczącego aktualnie w play-offach z PGE Skrą Bełchatów o mistrzostwo Polski - Piotrem Łuką i Michałem Kaczmarkiem. Oglądając tych dwóch zawodników w grze było dodatkową atrakcją meczu.
To była bardzo dobra lekcja poglądowa, która dostarczyła naszym zawodnikom nie tylko dużo radości  i emocji związanych z dramaturgią meczu, ale i dużo wiedzy o całej otoczce tego typu imprez sportowych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego